SÄBÄKOULU KÄYNNISTYY VIIKOLLA 35
Julkaistu: 25.08.2021 14.23

SÄBÄKOULU KÄYNNISTYY VIIKOLLA 35

Säbäkoulu 2015-syntyneille ja sitä nuoremmille on tarkoitettu kaikille salibandystä ja liikunnasta kiinnostuneille lapsille. Se sisältää monipuolista harjoittelua ja peliosuuksia ohjaajien johdolla. Säbäkoulua on tunti viikossa. Sitä järjestetään kahtena päivänä viikossa, joista voit valita teille parhaiten sopivamman päivän. Säbäkoulua pidetään tiistaisin klo 17-18 ja torstaisin klo 17-18. Voit valita ilmoittautumislomakkeella sopivamman päivän, mutta ryhmät pyritään muodostamaan mahdollisimman saman kokoisiksi.

Säbäkoulu on ilmainen ensimmäisenä vuonna. Tänä vuonna pelaajat ovat vakuutettu seuran toimesta ryhmäpelipassilla. Jos pelaaja osallistuu jo toista vuotta, on koulun hinta tällöin 65€ (sisältää pelipassin sekä seuran jäsenmaksun).

Säbäkoululaisen varustus harjoituksissa on:

  • T-paita
  • shortsit / verkkarit
  • sisäpelikengät
  • suojalasit (voit aluksi lainata myös hallilta)
  • salibandymaila (voit aluksi lainata myös hallilta)
  • vesipullo

Ole ajoissa paikalla ja toivomme, että aikuinen olisi tavoitettavissa säbäkoulun ajan.

Säbäkoulun vastaavana ohjaana toimii Ville Hakala, jonka tavoittaa sähköpostilla kerhot@fosu.fi.

Tarvittaessa voit olla yhteydessä myös seuratyöntekijään 040 196 8741 tai toimisto@fosu.fi.

Ilmoittaudu säbäkouluun alla olevasta linkistä

https://www.fosu.fi/lomakkeet/1287/ilmoittautuminen-sabakouluun-2015-syntyneet-ja-nuoremmat